Video se nezobrazuje
Video na této stránce je k dispozici pouze registrovaným uživatelům. Pro zobrazení videa se, prosím, přihlašte. Vložte svou emailovou adresu do políčka dole a odešlete kliknutím na tlačítko “Přihlásit se”. Pokud nejste registrováni a máte o to zájem, klikněte sem. Aktuálně je registrace otevřena a je zdarma.
Video se nezobrazuje
Video na této stránce se nezobrazuje, jelikož lekce ještě není otevřena. Počkejte, prosím, na emailovou zprávu, ve které vás ke sledování videa pozveme. Děkujeme za trpělivost.
ADRESA NENALEZENA
Vaši emailovou adresu jsme v databázi registrovaných uživatelů nenašli. Možná došlo k překlepu nebo jste zadali nesprávnou adresu. Zkuste to prosím znovu. Pokud nejste registrováni a máte o to zájem, klikněte sem. Aktuálně je registrace otevřena a je zdarma.
DOKONČETE PROSÍM REGISTRACI
Vaše registrace ještě není dokončena. Klikněte prosím na odkaz pro potvrzení registrace, který jsme vám poslali emailem poté, co jste zadali a odeslali svou emailovou adresu v registračním formuláři.
Podívejte se na desáté video pana profesora Horáčka ze série, ve které Vám vysvětlí, jak poznat a zvládnout depresi.
K zapamatování
Původ depresí spočívá v naší genetické výbavě, ve které je zakódováno také to, jakou míru náchylnosti k depresím máme. Zároveň je pro rozvoj deprese důležité působení prostředí, ve kterém žijeme. Největší riziko pro rozvoj depresí přináší dlouhodobá zátěž provázená pocitem bezmoci, že s danou situací nemůžeme nic udělat.
Za projevy depresí stojí narušená schopnost konkrétní oblasti v mozku (hipokampus) regulovat náladu. Nálada se pak propadá a dochází k projevům depresí.
Fungování hipokampu mohou narušit také některá dlouhodobá onemocnění jakým je třeba i lupénka.
Antidepresiva upravují fungování hipokampu, vrací mu normální schopnost fungovat a proto se používají k léčbě depresí.
Velmi děkuji,je to krásně podané i pro laika v biologii člověka,jsem pokladní a přeji celému Vašemu kolektivu hodně štěstí , v dálším konání.